Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Garantované kasíno (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Keď som nastúpil do práce

Keď som nastúpil do práce, vôbec som nevedel, že som v druhom pilieri, automaticky ma tam dali, dokonca som ani nič nepodpisoval. Tak som sa bol informovať, že ako môžem z druhého piliera vystúpiť a povedali mi že ak podpis nie je môj, jedine súd môže rozhodnúť, že som tam neoprávnene. Som veľmi rád, že sa druhý pilier otvoril a že pre tých, pre ktorých to nebude výhodné, tak môžu vystúpiť.
 
Hodnoť

 

Pani poslankyňa, pamätám si, že ste vždy tieto myšlienky presadzovali, čo sa týka druhého piliera, lebo ste boli vo všetkých novinách a opisovali Vás ako ............. Teším sa, že ste svoje postoje nezmenili a že dokážete obhajovať svoje postoje, aj keď to nie je populárne.
 
Hodnoť

 

hru na kasino u vas v smere odmietate ? a co ine je pohravanie sa s myslienkou refundovat straty tych co hrali vabank v neziskovkach napriklad, hm ? :)
 
Hodnoť

Fíha....

veštica a aká je múdra....to ti kto poradil tie metafory s kasínom? :-D ...Ale veď to si vlastne opísala správanie svojho predsedu. Ten machroval so zdravotnými poisťovňami a teraz za jeho hlúpe rozhodnutia tiež budú splácať všetci. Minule sa zasa potĺkal v Gabčíkove a vyhrážal sa makarónom a vyzerá to, že zasa to budeme platiť všetci....
 

 

Počúvaj, argumentuj ako mohli ľudia dostať 15 eurové dôchodky za sporenie 15 rokov a neurážaj, najlepšie ak nevieme argumentovať, tak niekomu vynadáme do veštíc. Myslím si, že klobúk dole pred takou ženou. Je aj poslankyňa a ešte aj dobre spravuje mesto. Čo si dokázal ty?
 

Veď za to, že

bola vešticou sa nemusí hanbiť...to ako keby sa baník hanbil za to, že je baník, práci česť! Klobúk si pred ňou dole daj, možno ti tam hodí pár drobných. Keďže nie som ani poslanec (bŕrr) ani "nespravujem" mesto, tak som vlastne nič nedokázal. Často kvôli tomu po nociach plačem, ale učím sa stým žiť....
 

Kopko.

Vy ste sa spolu s vešticou Vaľovou aj boľševikom Ficiakom s koňom zrazili. To nie je urážka, ale fakt.
Chceš argumenty? Mihál s Kaníkom vypracovali systém, ktorý bolo potrebné doladiť. A predovšetkým legislatívne čo bude, až tých 10 - 15 rokov prejde. Od poskytnutia licencií, kontrolných mechanizmov počnúc až po systém vyplácania. Takých prognostikov veštcov je trinásť do tucta.
Faktom zostáva, že demografický vývin povedie do 15, maximálne do 30 rokov ku kolaspsu. Alebo si myslíš, že ťa uživia rýchlo sa množiaci osadníci, ktorých tu bude podľa EU štúdie v roku 2050 cez 25 %?
Po zavedení tohto piliera bolo iba potrebné vydržať 10 - 15 rokov, na prvé párročné obdobie pravicová vláda vytvorila 30 miliardovú rezervu z privatizačných príjmov. Boľševik to spravil naopak, stopol privatizáciu, rezervu prežral a rozkradol. Keď sa štátna poisťovňa dostala na úroveň insolventnosti a začalo mu prihárať, znížil podiel odvádzaných prostriedkov z 9 na 4 %. Súčasne dvakrát systém otvoril a zrušil povinnosť vstupu. Našetrené miliardy lákali a lákajú stále a hrozne ich štve pomyslenie, že z 1,5 milióna ani za Boha nechce z kapitalizačného piliera aspoň polovica odísť. Boľševikovi a štátu neveria, asi vedia prečo.
Poďme ale po poriadku. Nestabilitu II. piliera spôsobuje práve časté otváranie, štátne zásahy, typu polročné kontroly, ktoré viedli k odpredaju nakúpených akcií a dlhopisov vynášajúcich až v mnohoročných horizontoch. Polročné zhodnotenie sa stalo neúnosným rizikom. Preto nakúpili štátne dlhopisy s nízkym úročením. A kto porušil zásadu, že našetrené prostriedky sa stávajú majetkom sporiteľa, môžu sa dediť, použiť rôznym spôsobom. Len sa na prípravu zákonov súdruhovia vybodli. Plánovali totiž jeho zrušenie. A keby nemali v pamperskách, tak tých našetrených vyše 6 miliárd už dávno znárodnia ako Orbán. Doteraz to neurobili jedine kvôli eurofondom, ktoré sa tak krásne dajú tunelovať spôsobom, ty mne do kasičky 10 - 30 %, zvyšok chudákovi zadávateľovi projektu. No a o ktoré mohli prísť.
Prachy boli aj sú a budú vždy na prvom mieste, občan na poslednom.
Tie 15 eurové dôchodky nespôsobil Mihál, Kaník, Dzurinda.
Sú večnou hanbou a maslom na hlave Fica a jeho smeráckych kleptomanov.
Ktorí svojim voličom istôt za 1 - 2 desaťročia zabezpečia 15 eurové dôchodky práve z I. piliera.
To nie je prognóza ale tvrdá realita. Postačí im možno na štránok, čo si cez haluz môžu prehodiť kolo krku. A nie pre 4 %, ktoré kvôli DSS chýbajú.
 
Hodnoť

 

Som pracovník soc. poisťovne a naozaj človek musí minimálne sporiť 15 rokov ako to dal smer, pretože Kaník navrhol iba desať. Môj názor je, že je potrebné sporiť aspoň 25 rokov, aby ste sa dočkali normálneho dôchodku. A čo sa týka druhého piliera, veľmi správne Vaľová podotkla, že vo všetkých iných štátoch sú odvody 2 a 1 %, pretože u nás aj tie 4 percentá, ktoré smer znížil, stále tunelujú sociálnu poisťovňu.
 

 

Keby si vedel kto a co tuneluje tak by Ti zle prislo. Konkurzne mafie, biele kone, vratky DPH, tendre,obstaravania,eurofondy atd...
A sudruzka Valova je sucast toho zlodejskeho systemu. Ale co cakat od sumracnikov zo Sumracnej, ak nie sumrak nad SR.
 
Hodnoť

Neostáva mi nič iné,

ako dať tejto diskusii punc kráľovského myslenia.
Pretože, pani poslankyňa, ako ste si všimli,doposiaľ vám nikto neodpovedal,ak nerátate 5 úbohých nick names.
Nikto s vami nediskutoval,som jediná, ktorá píše pod pravým civilným menom. Humenné ...Ťažký región. Zrejme vám ľudia veria,to je fajn.Ja vám vysvetlím,prepáčte mi moju trúfalosť...Ako sa to všetko môže otočiť proti vám,napriek politickému optimizmu.
Parafráza :
Na hru v politike treba mať povahu.Kto do politiky vstupuje,môže mať šťastie,no takisto môže o chvíľu odísť s prázdnymi vreckami.Aj preto sa politike vyhýbam.
Otvárame druhé kasíno, chceme umožniť šokovaným politikom,ktorí zistili,že môžu aj vyhrať,aby neodišli,lebo im
SP nevyplatí ich politické dôchodky.
STE NA JEDNEJ LODI, TUŠÍM...KASÍNA SÚ PREDMETOM ZÁUJMU MAFIE DANEJ KRAJINY,PREPIERANÉ,NEZDANENÉ...
V TOM JEDNOM JE TICKET...TRENĆÍN. JE TAM CENTRÁLA SIS ?
Tento diskusný príspevok je dôležitým smerodajným materiálom na nezávislé vyšetrovanie ututlaných káuz...

Ing.Ingrid Skubanová
Košice,Impulz Real
Mojou výhrou je človek,ktorého milujem... Je to básnik.
 
Hodnoť

 

Ja pracujem v službách a mám ešte 10 rokov do dôchodku a určite z druhého piliera vystúpim, pretože je to klamstvo. Moja kolegyňa dostala 30 eurový dôchodok z druhého piliera po 10-tich rokoch ktoré sporila.
 
Hodnoť

 

Jana Vaľová, poslankyňa Národnej rady SR za stranu SMER-SD - čiže členka zločineckej organizácie, združenia zlodejoiv, vrahov a iných deviantných individuí, pravdepodobne sama trpiaca niektorou z týchto čŕt.

Že vám nie je hanba existovať.
 

 

Vsetci smeraci maju nadmerne vyvinutu chrbticu...po predsedovi :-)
 
Hodnoť

 

Aaaaaaaaa, konečne som pochopil o akom kasíne ste hovorili, keď markíza vo večerných správach vystrihla iba vaše tri vety, že druhý pilier je ako kasíno a pán Kaník chce, že kto v kasíne prehrá, aby mu peniaze doplatil štát. Viete v tej markíze to vyzeralo úplne blbo, ale asi nás tak oblbujú, aby sme ako občania nechápali súvislosti.
 
Hodnoť

 

No, počul som, že je to biznis pána Kaníka. Dobre nás odrbali, tentokrát súhlasím so Smerom, že Sociálna poisťovňa je určite istejšia.
 
Hodnoť

:-)

Úplnou náhodou sa pod blogom SMERáčky vyrojili traja čerstvo vyliahnutí diskutéri a dvaja diskutéri narodení 12.2.2014 , samozrejme všetci podporujúci pani Vaľovú :-)
Česť vašej statočnej práci :-)
 
Hodnoť

preco musi o II. pilieri

pisat zrovna hlupa basa, ktora nevie ani co je casova hodnota penazi, diskontny faktor, alebo zlozeny urok? - to Smeraci musia nechat o II. pilieri pisat vesticu, ktora ma znalosti maximalne tak o svojej kristalovej guli? - alebo prave to je prvoplanovy zamer? - to je ale potom maximalna ubohost... :-(

p.s. to nereagujem ako fanaticky zastanca ii.piliera - ujo Draghi so svojim tlacenim penazi napr. zrazi vynosy dlhopisovych fondov nadol, takze je nad cim po odbornej stranke plakat - ale preco sa do toho musi miesat nejaka hlupa vestica, to naozaj nechapem...
 
Hodnoť

Nikto nediskutoval,

ani jedno reálne civilné meno, ktoré píše svoje vlastné poznatky a skúsenosti. Okrem mňa.Držte sa, pani Jana.
Pravda vždy leží vždy na dne, nie je pre každého,pravdu musíme vedieť uniesť a máme ju vyjaviť iba tým, ktorí ju oceňujú, rozumejú jej a chcú ju poznať. Ak prijmete ako politička tento princíp, bude vás chraniť.S úctou k vám
Ingrid
 
Hodnoť

trocha viac objektivity prosím

1. v článku sa nezmieňujete o tom, že dôchodková reforma bola nevyhnutná, či odkiaľ chce štát vyplácať dôchodky o 30 rokov? A v akej výške?
2. súhlasím, že do systému sa dostali ľudia, pre ktorých je nevýhodný (aj keď v prípade ak občan zomrie pred dôchodkom, tak 2. pilier je vždy výhodnejší, lebo po nebohom ostane "dôchodok" pre dedičov) a preto ho treba dolaďovať a odstraňovať nespravodlivosti. No pýtam sa prečo ste všetkých sporiteľov pri tých úpravách museli poškodiť tým, že ste ich všetkých "unblock" presunuli do konzervatívnych fondov - z tých sa veľké výnosy z dlhodobého hľadiska nedajú dosiahnuť.
3. zaujímavé prirovnanie s kasínami. Smer sa zmenou zákona o hazardných hrách postaral o rozvoj hazardu na Slovensku, zhoršil občanom samospráv výkon práva na odmietnutie hazardu napr.: automatov a teraz sa jeho poslušne hlasujúci poslanci stavajú do polohy ochrancov demokracie.
4. a čo tak zrušiť odvody pre študentov, dohodárov, pracujúcich dôchodcov - tieto skupiny majú plniť účty Sociálnej poisťovne?? A súčastní živnostníci a ich likvidačné odvody? - koľko im z toho dá štát o 30 rokov na dôchodok keď už nič nebude mať? To Vás ale určite netrápi, teraz treba ovládať čím plnšiu kasu...
 


Najčítanejšie


 1. Peter Franek: Toto je taká blbosť, že jej ani nadpis neviem vymyslieť. 3 914
 2. Martin Ondráš: Ministrova pracovná metóda - vydieranie 2 365
 3. Peter Slamenik: Cibuľkovej manžel je ako Columbova žena 1 419
 4. Jaroslav Polaček: V okolí je pozitívnych viac, v meste sme na tom približne rovnako 1 307
 5. Rudolf Pado: Chyť ma, Matovič, ak to dokážeš! 1 223
 6. Ladislav Piršel: Ako by to vyzeralo, keby malo Mongolsko I. Matoviča? 1 142
 7. Eva Bacigalová: Do roka a do dňa (1. časť) 1 066
 8. František Ivanič: Keď premiér vyhodí 498740 preferenčných hlasov cez okno. 955
 9. Simona Kyselicová: Kúpat' sa s kosatkami? Prečo nie! 945
 10. Michael Achberger: Vitamín D: Jeho prítomnosť je dôležitou ochranou voči chorobám, vrátane korony 760

Rebríčky článkov


 1. Vladimír Krátky: Klient je úplné h***o, nevie nič !
 2. Veronika Svabyova: Poézia
 3. Silvia Smolková: Tódovej "followeri"
 4. Lubomir Zahora: Obchod z diplomkami.
 5. Jaroslav Polaček: V okolí je pozitívnych viac, v meste sme na tom približne rovnako
 6. Roman Hutira: Vzdelanie zadarmo má svoju cenu (Dánsko)
 7. Miroslav Binčík: Mrhanie zdrojmi, pohŕdanie silami. A kde je perspektíva?
 8. Veronika Svabyova: Radostná DSS
 9. Veronika Svabyova: Súrodenci
 10. Silvia Smolková: “Mŕtvy mafoš je dobrý mafoš. Zachvíľu budú všetci dobrí."


Už ste čítali?