Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nevytvárajme kvôli Marcovi politické scenáre na úkor ľudského nešťastia (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

pekný blog... ako z vešteckej gule
 
Hodnoť

 

Zamrzí, keď zlyhá ľudský faktor. Aspoň niekto sa ozval a všimol si, koľko práce musia vykonávať vyšší súdni úradníci za sudcov, aj kolíznych opatrovateľov. Je to stres, keď idete odobrať dieťa a ani jedna zo strán sa ho nechce vzdať. Myslím si, že je na mieste porovnať platy či odmeny poslancov, sudcov, sociálnych pracovníkov, ale aj vyšších súdnych úradníkov. Aj tejto skupine je treba pomôcť.
 

ano

suhlasim. pridat im plosne 50% (bude stacit). a s tym, ze sa im to doplati spatne za posledne 3 roky (staci?).
 
Hodnoť

 

"Gratulujem" vsetkym rodicom (hlavne otcom) , ktori sa mesiace mozno aj roky domahaju stretnutia so svojim dietatom a domahaju sa vykonu rozhodnutia. Po tomto medialnom lynci na to mozu zabudnut. Ziadny sudny uradnik uz nebude riskovat stratu zamestnania a trestne stihanie. Pri najmensom nesuhlase dietata, jednoducho vykon rozhodnutia ukonci, odnatie nezrealizuje. A ista nedobrovolnost tam bude vzdy. Vykon rozhodnutia je zo svojej podstaty nedobrovolny, nakolko dobrovolne ho odmietal povinny plnit . A je predpoklad, ze ten rodic, ktory tvrdohlavo odmieta respektovat sudne rozhodnutie ( povacsine matka) dostatocne vymyl mozog dietatu, aby sa spravalo odmietavo. Po tomto medialnom humbuku, na ktorom si kazdy chcel prihriat polievocku, si mozu rodicia , ktori prava druheho rodica neuznavaju ( zial povacsine matky ) madlit ruky. Mozu sa sudom smiat do ksichtu a ucelovo poukazovat na pripad "Marco", vyhrazat sa, odovodnovat neplnenie rozhodnutia nesuhlasom dietata atd, atd. Podiel na tom budu mat vsetci, blogerka, ktora pripad zverejnila , politici snaziaci sa zviditelnit za kazdu cenu, novinari a samozrejme aj hystericki citatelia a diskutujuci. O mesiac si na nejakého Marca ani nespomeniete, bude Vam ukradnuty a budete zurit nad dalsim pripadom, kde si budete moct kopnut do nejakeho uradnika. Tym nechcem povedat, ze nebolo chybou, ze sa to dialo v triede. Ale nie kvôli Marcovi, namalo sa tak stat kvoli ostatnym spoluziakom. Totiz aj keby sa odnatie realizovalo v riaditelni, chlapec by zrejme reagoval rovnako odmietavo. A navyse nikto z nas zrejme nevidel celu nahravku. Videli sme len to, co jedna strana zverejnit chcela. Uvedomte si, ak si zelate vykon rozhodnutia bez emocii, tak jedinou moznostou je ho zrusit !!!!.
 
Hodnoť

 

ja tomu fakt nerozumiem preco je odrazu tolko "odvrhnutých rodičov"? Toľkým deťom hrozia a nielen hrozia, ale aj sa reálne deju také strašné veci, ako je odobratie dieťaťa. Veď už to spojenie znie strašne, nieto ešte jeho výkon. To čo sú za ľudia, obaja rodičia, že sú toto schopní urobiť svojmu vlastnému dieťaťu? Nie je to žiaľ žiaden moderný trend, spomeňme si na Medeu, ktorá zavraždila svojich synov, len aby sa pomstila svojmu nevernému manželovi. Na druhej strane mi príde, že tá veľká ochota štátu zasahovať do rodinných vecí vlastne má za následok, že ľudia sa správajú k sebe tak kruto. Ja sa s tebou milá moja manželka/moj milý manžel nemusím dohodnúť, nemusím hladať kompromis, zmierenie odpustenie aj ked "len" v záujme nášho dieťaťa, lebo súd rozhodne. A žiaľ dnešné súdy nerozhodujú ako múdry Šalamún, ale ako byrokrat. Každý z rodičov má nárok na dieťa bez ohľadu na to dieťa, a tak ho rozpolíme, aj keď nie fyzicky, tak aspoň jeho psychiku, jeho srdiečko. Všetci sa oháňajú vymývaniu mozgu dieťaťu, tak to sú tí, ktorí sú fakt s deťmi málo a málo o nich vedia. Neverím, že ak nejaký rodič je to jedno či mama, či otec, či starajúca sa babka, ktorý bráni stretávať sa s druhým rodičom nemajú na to asopň jeden a aspoň nejaký dôvod, či je to správne je to už druhá vec.
 
Hodnoť

Je odporné,

keď sa teraz, po prevalení týchto surových zákrokov, stavia smerácka poslankyňa Jana Vaľová,
dokonca aj s so smeráckym úžerníkom Burianom, do pozície "ochrancov detí", priklepnutých súdom,
niektorému z rodičov.
Takýto "spôsob" tu predsa bežal za celých 8 rokov predošlých vlád smeru a nikdy sa Vaľová
nezaujímala o jeho "priebeh".
Jana Vaľová, že vás hanba nefackuje. To vy, smerácki smradi", si vytĺkate politický kapitál,
ešte aj na zverejnení masakra s malým, "bezbranným dieťaťom".
Doteraz to bežalo tak, že ste o takéto gardistické metódy ani nezakopli.
Máte predsa dôležitejšie "vlastné záujmy".
Ale zrazu je na vine "opozícia". Aké príznačné.
Všade po úradoch máte nastrčených politických a rodinných protežantov, bez toho,
aby sa skúmala
ich schopnosť a odbornosť na výkon daného povolania.
Je úplne jedno, či je to "sociálka", školy, súdy, prokuratúra, alebo "papaláši na polícii".
Slovensko je zamorené smradom korupcie zo smeráckej mafie.
A tá sa zaoberá iba vlastnými ekonomickými záujmami a mega_tunelmi, pre "svoje vlastné detné deti".
Vaľová a Tomanová sú mentálne vykopávky ako z "totality". Parazitujú na celej spoločnosti.
SMER_MAFIA_SR zdecimovala morálku spoločnosti na Slovensku a zdemolovala "právny štát".

Keby sa to surové video nezverejnilo, Vaľová by si v pohode sedela na zadku a "masakre by bežali ďalej".
 

a dýchať môžeme súdružka poslankyňa?

Azda len jednu poznámku by som pridal. To spojenie nevytvárajme, nešírme, nerobme, majú zrejme z najnovších PR manuálov. My si pani Valová budeme vytvárať čo chceme, na to tam nie ste, aby ste nám hovorili, čo si máme vytvárať a myslieť. Ste tam na to, aby ste urobili systémový krok, ktorý zabráni takýmto porušeniam pravidiel. Účinné by bolo, keby ste začali tých vašich rodinných príslušníkov a komjatičárov za podobné lapsusy náležite "odmeňovať".
 

máš pravdu

to čo sa deje s deťmi na Slovensku je jeden hnus, vôbec nejde o zlyhanie jedného človeka, ale systému, tako sa odoberajú deti aj z materskej škôlky pred všetkými deťmi vo veku 3 - 6 rokov (16.3.2016 v Bratislave) držím palce pani Nicholsonovej, Blahovej a ostatným, aby mohli vykonať poslanecký prieskum a vyšla pravda na povrch
 
Hodnoť

 

Takto, to, čo sa stalo v Marcovom prípade, by sa nikdy nemalo takto udiať, a to v žiadnej škole a už vôbec nie pred žiadnymi deťmi. Je jasné, že tu zlyhal ľudský faktor. Ale zase nie celý systém. Ten nemusí byť zlý. Len je to celé nielen o diskusii, ale aj o tom, aby poslanci prijali také zákony, aby týmto deťom naozaj pomohli. Súhlasím s názorom "aby minimálne na každom krajskom súde bol pripravený a špeciálne vyškolený človek, ktorý bude tieto úkony vykonávať v pôsobnosti celého kraja".
 
Hodnoť

ÚKONY?...

Doteraz navrhované riešenia /predbežné/ zo strany zaangažovaných politikov a aktivistov povedú zrejme k tomu, že pri rozvodoch nebude možné odobrať žiadne dieťa. Stačí ak rodič "spracuje" svojho potomka ako reagovať a zahrať divadlo. Nik nebude ochotný zrealizovať "odobratie". Podľa návrhov by sa mali zaangažovať do "odoberania" ďalší odborníci, ktorí by mali robiť asistenciu alebo poskytovať pomoc pri psychickej traume.
Máme veľké počty prípadov, keď rodič (zvyčajne matka) neumožní napriek súdnemu rozhodnutiu kontakt detí s otcom. A nič sa nedeje - žiadne sankcie. Nechá sa to "vyhniť". Dieťa sa stáva prostriedkom psychického (a často aj finančného) vydierania toho druhého rodiča. Odporúčam "teoretikom" preskúmať terén, ako to tam vyzerá s tými deťmi. A nemusíme chodiť ani do tých rozvedených rodín. Stačí zažiť občas "záchvat" dieťaťa v nákupnom centre, že mu rodič niečo nekúpi. Tam by mala zasahovať polícia a ihneď odobrať dieťa rodičovi za to, že ho týra...dieťa takto každý deň utrpí psychickú traumu. Dosť často to čo som videl, bolo zo strany dieťaťa priamo vydieranie rodičov - to divadlo bolo pre okolie pôsobivé. Opýtajte sa odborníkov - (pediater-psychiater) koľko deciek /nie z rozvedených rodín/ by potrebovalo "preliečiť" - prípadne si zistite, koľko deciek od 3-15 rokov chodí k psychiatrovi.
 
Hodnoť

Prípad Marca

nie je ničím výnimočným. Som presvedčená, že tak prebieha výkon rozhodnutia stále. Povinnosťou sociálky, ak to nie je schopná zabezpečiť rodina, je ochrániť dieťa pred traumou, akú zažil Marco. O tom soc. pracovníčky ani nevedia. Ja som tiež počula, šak si zvykne, čo že plače. A to p. Vaľová asi nevidela hrôzu, ktorá sa deje v DeD. Toto ju asi nemusí zaujímať, veď tie detí sú rómske. Z vlastnej skúsenosti som presvedčená, že systém je nie zlý, ale až chorý. P. Tomanová povedala o Boórových chlapcoch, že v adoptívnej anglickej rodine, by im bolo lepšie ako vo vlastnej rodine. Keď som videla prekvapenie p. Žitňanskej, tak mi bolo zle, o podobnom prípade som s ňou hovorila v r. 2010. Všetci sa teraz tvária rozhorčene, ale zväčša vedeli ako to tu v ochrane práv ohrozených detí fubguje, už dlhé roky. Narozdiel od
nich sa Blahovej podarilo niektorým deťom pomôcť aj keď zodpovedným neprekáža ani medializácia. P. Vaľová ako žena, matka a hlavne človek, ktorý má povinnosť pracovať na tom, aby neboli porušované práva občanov, klame a tvrdí, že všetko je v poriadku a stačí ak vyhodili tú najmenšiu rybičku, ktorej činnosť doteraz bola v poriadku a zrazu to isté - vážne pochýbenie.
 
Hodnoť

 

Smerácke typické prasa a je mi jedno, že je to žena. Však chcú rovnosť, Stíha aj primátorku aj poslankyňu, jednoducho nadčlovek a zároveň pisateľka blogov a členka partaje, ktorá tu už pekných pár rokov deformuje morálne prostredie, ide moralizovať. Vzdaj sa jednej z funkcií a možno začnem s tebou vaľová debatovať. Inak len to čo som uviedol vyššie.
 
Hodnoť

 

Vaľová Vaľová. Táto **** ( autocenzúra) sedí v parlamente a vyžiera naše dane. Strašné. Vždy keď sa niečo rozkradne, dobabre , založí akože sa skutok nestal, vždy je to chyba jednotlivca. To si naozaj neoboľševici myslia , že seno žerieme ? Tragédia takíto pseudoposlanci
 
Hodnoť

nemá byť náhodou

náhodou súdna moc nezávislá?

Ako tretia forma moci okrem zakonodarnej a výkonnej?
Parlament môže kontrolovať a posudzovať rozhodnutia súdov?
 
Hodnoť

Súdružka poslankyňa, primátorka

a neviem čo ešte!
Kto čo vytĺka? Že vás hanba neplieska. Ten váš sociálny minister ešte včera v priamom prenose klamal ohľadom správania sa jeho podriadenej sociálnej pracovníčky. Tak si pozrite ešte raz to video a porovnajte si s jeho prejavom v parlamente i v kmotríkovinách.
A ešte lepšie by ste spravili, keby ste si pozreli dnešné (23.5.2016) Noviny tv JOJ, tesne po začiatku. Tam je pekne veta po vete súdruha sociálneho ministra konfrontovaná s videozáznamom. A potom očakávam, ak na to máte guráž, napísať blog, kde sa ospravedlníte nielen poslankyniam, ktoré toto medializovali, ale aj nám, čitateľom vášho zmetku, teda tohto blogu.
 
Hodnoť

Súdružka Vaľová si pletie

kanalizáciu s mobilizáciou,alebo prinajmenšom dojmy s pojmami. To ľudské nešťastie sa už stalo a ona svojim konaním vlastne bráni jeho odhaleniu a prípadnému potrestaniu či skôr vyhodeniu neschopných pracovníkov úradu v tomto prípade dokonca súdu. Práve prešetrenie podozrivých prípadov - možno s tým,že ak sa v danom podozrení nič nedokáže,tak sa prípad nezverejní by malo byť tým postupom na zahojenie rán po týchto prehmatoch na deťoch.Ale pani Vaľová nechce...............Alebo ako povedal major Terazky :"čo bolo to bolo,terazky ............./doplniť podľa vlastného uváženia/ !
 
Hodnoť

madam Vaľová,

hotová katastrofa, keď sa z kartárky stane poslankyňa, primátorka a čo ja viem čo ešte.
Niektorým persónam akoby vstupom do vysokej politiky zrazu ktosi nalial lievikom čosi do hlavy...
A človek sa nestačí čudovať tým slovenským zázrakom - koľkých politikov akoby zrazu osvietil Duch svätý. Síce s poriadnym oneskorením, ale čo potom z tých hláv vybubláva, človek sa nestačí diviť. Takému ministrovi Richterovi napríklad vybublala z makovice dokonca aj téma jeho diplomovej práce...

Takže, pani poslankyňa, stačí prečítať titulok tohto vášho veľdiela (položím hlavu na klát, ak ste v ňom sama napísali čo len dve súvislé vety!), a už len úprimné želanie - choďte do čerta s vašimi politickými tančekmi.
 

"Thea"

No vieš na západnom Slovensku je dedina kde na pravé poludnie traktárikom /lievikom/ nalievajú rozum. Ak niekto nevie - sú to Šelpice.
No a vidí sa mi,že súdružka Vaľová si bola aj pre dupľu...........
Ibaže mám dojem,že v tej hlave ani z toho naliateho veľa neostalo...........
 

:-))))

Tie Šelpice si zapamätám, to sa môže človeku zísť...len nepremeškať to poludnie... :D
 

Rád poradím.............

Nastav si na mobile budík presne na 12,oo hod...................
 

1 2 >

Najčítanejšie


 1. Peter Franek: Toto je taká blbosť, že jej ani nadpis neviem vymyslieť. 3 410
 2. Martin Ondráš: Ministrova pracovná metóda - vydieranie 1 785
 3. Peter Slamenik: Cibuľkovej manžel je ako Columbova žena 1 342
 4. Jaroslav Polaček: V okolí je pozitívnych viac, v meste sme na tom približne rovnako 1 124
 5. Eva Bacigalová: Do roka a do dňa (1. časť) 972
 6. Simona Kyselicová: Kúpat' sa s kosatkami? Prečo nie! 868
 7. Rudolf Pado: Chyť ma, Matovič, ak to dokážeš! 821
 8. František Ivanič: Keď premiér vyhodí 498740 preferenčných hlasov cez okno. 809
 9. Michael Achberger: Vitamín D: Jeho prítomnosť je dôležitou ochranou voči chorobám, vrátane korony 715
 10. Ladislav Piršel: Ako by to vyzeralo, keby malo Mongolsko I. Matoviča? 711

Rebríčky článkov


 1. Vladimír Krátky: Klient je úplné h***o, nevie nič !
 2. Veronika Svabyova: Poézia
 3. Silvia Smolková: Tódovej "followeri"
 4. Lubomir Zahora: Obchod z diplomkami.
 5. Jaroslav Polaček: V okolí je pozitívnych viac, v meste sme na tom približne rovnako
 6. Roman Hutira: Vzdelanie zadarmo má svoju cenu (Dánsko)
 7. Miroslav Binčík: Mrhanie zdrojmi, pohŕdanie silami. A kde je perspektíva?
 8. Veronika Svabyova: Radostná DSS
 9. Veronika Svabyova: Súrodenci
 10. Silvia Smolková: “Mŕtvy mafoš je dobrý mafoš. Zachvíľu budú všetci dobrí."


Už ste čítali?